Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • Czy drukarnia potrzebuje strony internetowej?
czy drukarnia powinna mieć stronę internetową
Adam 28 lutego, 2020 0 komentarzy

Poszukiwanie drukarni

Stanąłem dziś w obliczu niespodziewanego wyzwania. Na szybko potrzebowałem wydrukować plakat 100×70 cm. Zaledwie jedną sztukę na wystawę. Pierwszy raz jedna z moich ulubionych internetowych drukarni nie sprostała zadaniu… Postanowiłem rozejrzeć się po okolicy, przecież drukarni wielkoformatowych nie brakuje w Poznaniu….

Jak to zwykle robię wpisałem sobie w mapach google hasło “druk wielkoformatowy”. Wynik, przynajmniej na pierwszy rzut oka pozwala odczuć spokój… Eh na pewno ktoś mi druknie taki jeden plakacik….

Wyboru próbowałem dokonać “ze względu na położenie” – czyli najlepiej gdzieć na północy Poznania, drukarnia do której będę mógł szybko dojechać, zapłacić, odebrać swój plakacik i zapomnieć o problemie….

Pierwsze kilka stron, które odwiedziłem naprawdę opuściłem równie szybko jak je znalazłem.

Brak danych na stronie!

Brak cennika, strony wczytujące się w nieskończoność, brak możliwości prostego zamówienia on-line, w końcu nie wspomnę o tym że nawet w stopce na kilku z nich po prostu było wymienione iż strona zbudowana jest na darmowym szablonie WordPress, przez osobę, której brakuje elementarnych podstaw znajomości tworzenia nie tylko stron ale również i grafiki na potrzeby netu. Nie spodziewałem się, że rzeczywistość jest aż tak daleko w tyle z technologią…. Może jednak to ja się mylę, a drukarnie mają taką masę klientów że nie potrzeba im dodatkowej reklamy i “obciążenia” dodatkowymi zleceniami z netu…

Ostatecznie zwiedziłem około 15 wielkoformatowych drukarni w Poznaniu, na żadnej ze stron nie udało mi się odnaleźć możliwości zamówienia wydruku bez zbędnego gadania przez telefon i tracenia czasu aż ktoś go raczy odebrać. Raz spróbowałem nawet zadzwonić do jednej drukarni w Przeźmierowie, ale mimo że godzina była jeszcze młoda, środek tygodnia to nikt już nie odbierał telefonu.

Wśród wielu firm, tylko Wieland oferował możliwość przez stronę internetową. Niestety u niego również nie udało się zamówić, zamówienia poniżej 30 sztuk już Pana Wielanda nie interesują. W końcu jeśli wśród okolicznej konkurencji, nikt nie potrafi go przebić i realizować zamówień on-line trudno się dziwić, że detaliści nie są jego grupą docelową….

Z pośród kilku ofert kilka odrzuciłem również ze względu na cenę, kilkukrotnie wyższą niż u konkurencji. Ok. być może też nie są to drukarnie, które obsługują grupę docelową detalistów.

W końcu postanowiłem, że przecież jest starty CSS Druk, nie za tani ale działa dość szybko i sprawnie. Odwiedziny na stronie CSS to wspomnienie lat 90 🙂 Tak włąśnie wygląda ich strona internetowa. Ale oczywiście ogromnym plusem jest to że można zamówić on-line… Gdy jednak strona wysiadła na pół godziny podczas wysyłania plakatu (11Mb) to zwiątpiłem również w CSS… Czasem szybciej załatwiłbym sprawę osobiście, po co przecież modernizować stronę i zapewnić jej sprawne działanie? Chyba nie byłbym nawet zdziwiony gdyby okazało się że korzystają z hostingu na nazwa.pl 🙂

Rozpocząłem poszukiwania około 16:00, gdy skończyłem była już 18:00… Czyżbym znalazł niszę? Może to dobry pomysł na biznes, szybkie wydruki on-line i szybka, funkcjonalna, sprawna strona www? Byłem przekonany, że sytacja nie jest aż tak dramatyczna. Jednak po dzisiejszych poszukiwaniach jestem jeszcze bardziej przekonany, że dobra, funkcjonalna strona internetowa to dla każdej firmy POTENCJAŁ, który może wykorzystać, wystarczy odrobina chęci i niewielkie nakłady finansowe.

Drukarze Poznańscy! Zapraszam was do skorzystania z naszych usług! Stwórzmy wspólnie strony, dzięki którym będzie można bezproblemowo korzystać z waszych usług. Wszyscy na tym skorzystamy!

Pozostaje mi jedynie zaofertować że na hasło: WIELKIFORMAT otrzymacie 250zł zniżki na stworzenie strony www, z której będziecie zadowoleni!

Zostaw komentarz