Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

 • Home
 • Monstroid2 – szablon nowej generacji od Templatemonster
szablon monstroid2 z templatemonster
Adam 8 marca, 2020 3 komentarze

 

 

Szybki, estetyczny motyw do WordPress – Monstroid2

 1. Czego możemy spodziewać się w nowej edycji motywu?
 2. Uniwersalny szablon do WordPress
 3. Instalacja motywu
 4. Dopasowanie motywu
 5. Jak zainstalować motyw Monstroid2 ?
 6. Na początek nagłówki i stopka
 7. Opcje globalne
 8. Dopasowanie wyglądu strony
 9. Integracja w Woocommerce
 10. Co mówią inni?
 11. Podsumowanie

Czego możemy spodziewać się w nowej edycji motywu?

Pierwszy szablon o nazwie Monstroid powstał w 2015r. i szybko stał się jednym z chętnie kupowanych szablonów zrobionych przez Zemez. Nowy Monstroid2 stworzony w 2019r. został znacznie ulepszony, i naprawione zostało w nim wiele błędów z poprzedniej edycji. Nie bez powodu przez wiele renomowanych blogów otrzymał bardzo wysokie noty i obecnie jest jednym z najsilniejszych motywów dostępnych na rynku.

Monstroid2 jest dobrze zakodowany, dopracowany od strony graficznej, dzięki temu strona internetowa ładuje się i działa naprawdę szybko. To ważny element, Google uwzględnia przy ocenie strony i ma to wpływ na jej lepsze pozycjonowanie i widoczność w wyszukiwarkach. Motyw wyposażony jest w sporą liczbę gotowych elementów interfejsu i wszystkie dodatkowe wtyczki są w pełni kompatybilne z Elementorem, a więc możemy zbudować całą stronę w edytorze wizualnym, bez potrzeby dodatkowej ingerencji w kod strony. Monstroid2 wymaga niestety sporo czasu aby go dobrze poznać, dokumentacja również mogłaby być bardziej dopracowana. Jednak biorąc pod uwagę całość, jest to motyw, który można śmiało polecić, i nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Monstroid2 kosztuje 285 zł, co nie jest wygórowaną ceną w zamian za to co otrzymujemy w pakiecie. Demo Monstroid2 można obejrzeć na stronie templatemonster tam też możemy go zakupić, również w opcji z dodatkowymi wtyczkami. Warto również podkreślić, że kupując szablon możemy liczyć na świetny support, kilka razy instalowałem szablon na różnych serwerach i miałem okazję kontaktu, za każdym razem pomoc była błyskawiczna, miła i profesjonalna.

szablon monstroid 2 z templatemonster elementor

Elementor – jeden z najlepszych kreatorów do WordPress

Uniwersalny szablon do WordPress

Monstroid2 jest właśnie jednym z uniwersalnych szablonów, który jest świetnym wyborem dla tych, którzy chcą stworzyć samodzielnie fajną stronę www a jednocześnie nie mają umiejętności kodowania. Dzięki edytorowi WYSYWIG praktycznie każdy może spróbować stworzyć swoją własną stronę. Na pewno dobry efekt to kwestia dłuższego czasu spędzonego przed monitorem, ale na prostą stronę wizytówkę wystarczą 2-3 godziny pracy.

Instalacja motywu

Monstroid2 wyposażony jest w pakiecie w ponad 55 projektów demo różnych rodzajów stron. Po zainstalowaniu motywu szablon wyświetli stronę z miniaturkami projektów demonstracyjnych. Są to różne projekty, blogi, strony dla firm, strony hobbystyczne ale również sklepy e-commerce. Nie ma nic prostszego. Po prostu wybierasz demo, które podoba Ci się najbardziej i instalujesz je jednym kliknięciem.

monstroid2 demo stron wordpress bryzen strony www

Do wyboru ponad 50 różnych szablonów demonstracyjnych

Dopasowanie motywu

Motyw po instalacji umożliwia w 100% dopasowanie każdego elementu strony do Twoich potrzeb i oczekiwań. Możesz zmienić podstawowe ustawienia, kolory, czcionki itd. w panelu administracyjnym a także korzystając z Elementora stworzyć własne nagłówki czy stopkę strony. Integracja z edytorem WYSYWIG daje Ci możliwość kontroli każdego elementu, zaczynając od jego wyglądu aż po sposób jego zachowania się na stronie. Oczywiście wszystko to za pomocą funkcjonalności Drag&Drop.Monstroid2 zawiera również dodatkowe wtyczki za pomocą których stworzymy wyskakujące okienka, zmienimy w dowolny sposób wyświetlanie się menu, formularze rejestracyjne i kontaktowe, dodatkowe widgety i inne. Za pomocą wtyczek możemy również dodać różne animacje i efekty wizualne do naszej strony. Wtyczki dodajemy w prosty sposób za pomocą kreatora instalacji. Krótko podsumowując, instalacja z pomocą kreatora jest intuicyjna i bezproblemowa. Natychmiast po instalacji masz możliwość tworzenia swojej strony od nowa lub w oparciu o jeden z motywów demonstracyjnych. Elementor to narzędzie do tworzenia stron, które sprawia, że prościej już chyba być nie może….

Jak zainstalować motyw Monstroid2 ?

Dokładnie tak samo jak zawsze instalujesz motywy w WordPress. Pobierz zakupioną paczkę zip wypakuj wszystko do wybranego folderu, wewnątrz znajdziesz motyw który zainstalujesz poprzez panel administracyjny WordPress. W katalogu znajdziesz również dokumentację motywu.Po instalacji wprowadź otrzymany wcześniej klucz licencyjny i dalej automatycznie poprowadzi Cię kreator instalacji. Po zakończeniu, praktycznie w kilka chwil możesz przystąpić do pracy nad tworzeniem strony internetowej.

elementor i jego możliwości tworzenia strony internetowej bez kodowania

Dodatkowe wtyczki dające jeszcze więcej możlwości

Na początek nagłówki i stopka

Z poziomu elementora możesz wybrać nagłówek do edycji. Masz pełną dowolność, możesz wybrać jeden z pośród gotowych nagłówków, lub stworzyć swój własny z dopasowaną niestandardową grafiką, którą przygotowałeś. Nagłówek lub stopkę stworzysz też z poziomu menu w panelu administracyjnym WordPress.

Opcje globalne

Sterowanie wszystkimi elementami dotyczącymi wszystkich podstron w twojej witrynie odbywa się z poziomu menu bocznego w panelu administracyjnym WordPress. Tam dobierzesz czcionkę, kolory na stronie, szerkość, rozmiar tekstów i inne globalne ustawienia.

Dopasowanie wyglądu strony

Każdą podstronę możesz również skonfigurować oddzielnie za pomocą Elementora lub opcji szablonu Monstroid2 dostępnych bezpośrednio podczas edycji strony. Nie będziesz mieć więc problemów, jeżeli tylko chcesz aby każda ze stron twojej witryny wyglądała nieco inaczej. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, i aby dojść do wprawy w tworzeniu swojej strony będziesz musiał poświęcić na to trochę czasu. Ale na pewno nie będziesz mieć wielu problemów z obsługą Elementora, w razie problemów wujek Google szybko podsunie Ci wiele miejsc w których znajdziesz odpowiedzi dotyczące Elementora, to bardzo popularny kreator.

Integracja w Woocommerce

Monstroid2 wyposażony jest we wtyczkę JetWooBuilder, która umożliwia szybkie stworzenie stron pojedyńczych produktów. Dzięki temu również jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy bez problemu będziesz mógł zintegrować stronę z WooCommerce i zyskać możliwość sprzedaży poprzez stronę internetową.

Co mówią inni?

Motyw ma całkiem niezłe recenzje, polecany jest przez znane strony o WordPress takie jak WPKube, elementor i jego możliwości tworzenia strony internetowej bez kodowania, Scan WP czy Collectiveray.

Podsumowanie

Monstroid2 to motyw, którym warto się zainteresować. Za pomocą otrzymanych wraz z motywem narzędzi, każdy kto ma chęci samodzielnie stworzyć stronę internetową w WordPress może tego dokonać w miarę krótkim czasie oraz uzyskać zadawalające efekty: działającą, atrakcyjną wizualnie stronę internetową. Nie bez znaczenia jest też możliwość stworzenia własnego sklepu internetowego i integracji z Woocommerce. Elementor, dodatkowe wtyczki, daje w sumie duże możliwości w przystępnej cenie.

Szablon na templatemonster

Zostaw komentarz