Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • Lista narzędzi SEO do optymalizacji strony www
seo pozycjonowanie stron w wordpress
Adam 9 kwietnia, 2019 0 komentarzy

Lista narzędzi SEO do optymalizacji strony www

Dzięki pozycjonowaniu SEO osiągamy główne cele naszej strony – docieramy do nowych klientów.

Lista którą publikujemy została podzielona na kilka rozdziałów, mam nadzieję że dzięki niej odnajdziesz odpowiednie narzędzie, dzięki któremu poprawisz SEO na Twojej stronie internetowej.

Wiele działań SEO możesz podjąć samodzielnie, bez wynajmowania do tego specjalistów. Jeśli więc jesteś zainteresowany wyższą pozycją poznaj listę narzędzi on-line, płatnych i bezpłatnych dzięki którym to osiągniesz.

Google Analytics

Google Analytics to doskonałe narzędzie do pomiaru jakości ruchu w wyszukiwarkach. Możesz zrozumieć zachowanie odbiorców i ich lokalizację. Ponadto dowiesz się, które strony działają dobrze, a które nie.

Google Search Console

Search Console to świetne narzędzie SEO dla początkujących blogerów i sprzedawców, gdzie mogą wyświetlać wyniki swojej witryny, zapytania, indeksowanie wyszukiwarek, mapę witryny, błędy indeksowania i problemy z bezpieczeństwem.  Google Analytics i Webmasters możesz w prosty sposób zintegrować z witryną WordPress za pomocą odpowiednich wtyczek.

Google Trends

Ponieważ Google Trends zapewnia dane wyszukiwania w czasie rzeczywistym, może być używane jako narzędzie do badania słów kluczowych w celu poprawy SEO. To najlepsze narzędzie SEO dla wyszukiwania opartego na lokalizacji.

SEO by Yoast

Yoast SEO jest wtyczką do WordPress SEO nr.1, która zwiększa ruch organiczny poprzez optymalizację strony. Wtyczka tworzy mapę witryny XML, dzięki niej tworzysz też tytuł i opisy stron oraz wpisów które wyświetlą się w wynikach wyszukiwania.

Keywords Everywhere – wtyczka do Chrome

Bezpłatne rozszerzenie do Chrome, które pozwala uzyskać dane o wyszukiwanych słowach kluczowych z miesięczną liczbą wyszukiwań i danymi CPC. Z łatwością poznasz powiązane frazy wyszukiwania z objętością docelowego słowa kluczowego.

Ubersuggest

Ubersuggest to doskonałe narzędzie do uzyskiwania sugestii dotyczących słów kluczowych, pomysłów na zawartość i danych wstecznych. Bez wątpienia jest to najlepsze darmowe narzędzie do analizy konkurencji, i poprawy wydajności SEO.

Check my links – dodatek do Chrome

Check My Links to niewielki dodatek do Chrome, który można skutecznie wykorzystać jako narzędzie do budowania linków. Jednym kliknięciem pobierzesz listę wszystkich zepsutych linków na stronie.

MozBar – dodatek do Chrome

Moz Chrome Extension to  narzędzie SEO do sprawdzania danych Moz, takich jak Domain Authority (DA), Page Authority (PA) i wynik spamu. Możesz również analizować witryny pod kątem optymalizacji strony i SERP.

Letsencrypt – darmowe SSL

Niedawno google ogłosił że strony z HTTPS będą miały wyższą pozycję w wyszukiwarce. Pobierz i zainstaluj certyfikat SSL za darmo z Letsencrypt.

Under Construction – wtyczka do WordPress

Jeżeli przebudowujesz stronę, lub dokonujesz na niej istotnych zmian skorzystaj z wtyczki do WordPress, która będzie o tym informować po wejściu użytkownika na stronę. Wtyczka wspiera SEO, poinformujesz odpowiednio roboty jak mają pobierać dane do indeksu.

Google keyword position checker

Śledzenie pozycji słowa kluczowego jest istotne, ponieważ pomaga to osiągnąć lepsze wyniki w rankingu wyszukiwarek. Moonsy jest darmowym narzędziem do sprawdzania pozycji słów kluczowych w Google do monitorowania docelowych słów kluczowych.


SEO narzędzia do wyszukiwania fraz kluczowych

Frazy kluczowe służą do kierowania docelowego ruchu z wyszukiwarek na stronę www.  Powinieneś znaleźć odpowiednie dla Twojej strony słowa kluczowe i umieścić je w treści strony.

Long Tail Pro

To narzędzie dzięki którem możesz szpiegować swoich konkurentów i codziennie sprawdzać ranking słów kluczowych. Odkryjesz frazy kluczowe “z długim ogonem”

KWfinder

KWFinder to łatwe w użyciu narzędzie do badania słów kluczowych, które oferuje idealne pomysły na słowa kluczowe. Narzędzie Płatne.

Keywordit

Nie ignoruj badań nad słowami kluczowymi w Reddit, to strona internetowa skupiająca społeczność, która toczy dyskusje na wiele tematów i uczestniczą w niej milionów użytkowników na całym świecie. Keyworddit to najlepsze narzędzie do wyodrębnienia słowa kluczowego z konwersjami z subreddits.


SEO narzędzia do tworzenia wartościowych treści

Content is king! Google i inne wyszukiwarki oczekują kompleksowej, bezbłędnej zawartości o dobrej czytelności. Dlatego, aby zaspokoić roboty analizujące stronę, musisz użyć kilku internetowych narzędzi SEO do tworzenia wartościowej treści.

Grammarly

Tworzenie treści pozbawionej błędów to sztuka! Grammarly to inteligentne narzędzie, które poprawi jakość tworzonych treści i usunie błędy. Must have jeżeli tworzysz treści po angielsku i nie znasz go perfect.

Blog topic generator

Tytuł musi przyciągać czytelników i zainteresować ich treścią. Za pomocą tego narzędzia stworzysz ciekawe i przyciągające tytuły artykułów.

Small SEO tools

Za pomocą tego narzędzia sprawdzisz czy tekst który masz zamiar opublikować nie został już zamieszczony wcześniej w innym miejscu. Google bardzo surowo ocenia plagiaty, warto więc sprawdzić publikowaną treść pod tym kątem.

Buzzsumo

Za pomocą Buzzsumo określisz jakie treści będą najlepsze do publikacji oraz jak najlepiej będzie je promować.

Seobility

Analiza treści dobrze ocenianych stron internetowych. Poznaj słowa kluczowe, których powinieneś użyć oraz  porównaj swoje treści z konkurencją.

Seolyze

To zaawansowane narzędzie do optymalizacji treści na stronie internetowej. Podzielone na trzy części: Tworzenie Treści, Analiza treści, Śledzenie rankingu.


SEO narzędzia do optymalizacji obrazów

Przed przesłaniem zdjęć do WordPress, powinieneś je skompresować bez utraty jakości. Skróci to czas ładowania się witryny i podniesie pozycję w rankingu. Poniżej znajdziesz narzędzia dzięki którym zmniejszysz rozmiar obrazków na stronie.

Smush it – wtyczka do WordPress

Smush it to popularna i chętnie instalowana wtyczka do WordPress która zoptymalizuje zdjęcia w witrynie internetowej. Autorem wtyczki jest WPMUDEV.

tinypng

TinyPNG to narzędzie dzięki któremu zoptymalizujesz obrazki w JPG i PNG. Nie musisz też używać żadnych więcej wtyczek.

Shortpixel

Shortpixel to narzędzie które wykorzystuje zaawansowaną technologię kompresji, aby zmniejszyć rozmiar obrazu. Dzięki Shortpixel nie widać żadnej różnicy w jakości zmniejszonego obrazu.


SEO narzędzia do optymalizacji szybkości witryny

Google ogłosiło, że szybkość ładowania witryny znacząco wpływa na ranking strony ze względu na to że większość użytkowników chce natychmiastowego dostępu do treści, których poszukuje.

Google Page Speed Insights

To narzędzie do analizy szybkości wczytywania się witryn internetowych informuje nas o tym co możemy poprawić aby strona ładowała się szybciej.

Webpagetest

Dzięki temu narzędziu uzyskasz bogate dane diagnostyczne oraz sugestie co poprawić aby przyśpieszyć działanie witryny.

GTmetrix

Kolejne narzędzie badające szybkość ładowania się strony. Pozwala na uzyskanie wielu ważnych informacji niezbędnych aby przyśpieszyć działanie witryny.

W3 Total Cache – wtyczka do WordPress

Jedna z zaawansowanych wtyczek do WordPress dzięki którym strona ładuje się w znacznie krótszym czasie. Pozwala na wykorzystanie serwera CDN (Content Delivery Network) oraz ustawienie wielu parametrów działania strony dzięki którym całość przyśpieszy.

AMP for WP – wtyczka do WordPress

Wtyczka automatycznie dodaje funkcjonalność AMP (accelerated mobile pages) do WordPress. Dzięki temu twoja witryny jest dostępna w krótszym czasie poprzez urządzenia mobilne.

Cloudaways – Cloud WordPress Hosting

Często spotykane pytanie to który jest hosting jest najlepszy pod względem SEO dla WordPress? Bez wątpienia – hosting zarządzany przez Cloudways. To wysokowydajny hosting SEO, który oferuje dedykowane adresy IP, zarządzane zabezpieczenia, BEZPŁATNY SSL, optymalizację i szybsze ładowanie, aby zwiększyć liczbę rankingów SERP. Czego jeszcze potrzebujesz do SEO? Ta strona działa również na Cloudaways, to hosting który proponujemy naszym klientom.

Load WordPress Sites in as fast as 37ms!

SEO narzędzia do zwiększenia ruchu na stronie

Aby zoptymalizować rankingi witryn i uzyskać więcej odwiedzających, możesz wykorzystać narzędzia które prezentujemy w tym dziale.

WP Rich Snippets – wtyczka do WordPress

WP Rich Snippets pozwala na dodanie do strony znaczników schematu strukturalnego strony, dzięki czemu witryna będzie lepiej widoczna dla przeglądarek. Ponadto w wynikach wyszukiwania możesz wyświetlić ocenę treści w gwiazdkach i dzięki temu sprawić że jest ona bardziej atrakcyjna.

Table of Contents Plus – wtyczka do WordPress

Spis treści, z linkami do poszczególnych części strony pomaga w osiągnięciu wyższej punktacji SEO. Pomoże to użytkownikom odnaleźć poszukiwane treści i sprawi że artykuł będzie bardziej czytelny.

Rank Math – wtyczka do WordPress

Wtyczka do WordPress, jeden z najlepszych dodatków służących do poprawy SEO na stronie.

Ryte

To narzędzie SEO służy do znajdowania i usuwania ukrytych błędów w witrynie. Co więcej, możesz zaplanować i napisać lepszą treść oraz ocenić i zwiększyć wydajność w Google aby zwiększyć ruch w witrynie. Analiza i optymalizacja kluczowych elementów witryny mogą być proste dzięki Ryte.


SEO narzędzia do tworzenia linków i ich analizy

Czy budowanie linków jest ważne? Do czego służą linki zwrotne? – to pytania które pojawiają się bardzo często. Budowanie linków jest ważną strategią SEO, dzięki której Twoja strona staje się bardziej widoczna i wiarygodna.

Ahrefs

Monitorowanie linków zwrotnych jest ważne! Ahrefs to płatne narzędzie SEO, które oferuje też darmową wersję do sprawdzania linków zwrotnych. To narzędzie o dużych możliwościach, które indeksuje sieć, aby znaleźć linki do Twojej witryny. Możesz również sprawdzić za darmo linki zwrotne konkurencji.

NinjaOutreach

NinjaOutreach jest świetnym narzędziem SEO do budowania linków, w którym możesz połączyć się z osobami, które wpływają na publikację gości.

Broken Link Checker – wtyczka do WordPress

Błąd 404 wpływa niekorzystnie na pozycję strony w wyszukiwarkach. Za pomocą tej wtyczki zadbasz aby wszystkie linki na stronie działały jak należy.

Authority Spy

Za pomocą Authority Spy odnajdziesz ekspertów oraz blogi, w których możesz umieścić wartościowe linki, które wpłyną pozytywnie na twoją pozycję w wyszukiwarkach.

Majestic

Majestic to kolejne narzędzie za pomocą którego zbadasz linki kierujące do twojej strony.


SEO narzędzia do audytów strony

Audyt SEO to szczegółowy wgląd w twoją stronę internetową, dzięki audytowi SEO poznasz mocne punkty strony i jej słabości.  To pozwoli ci stworzyć plan długoterminowego sukcesu. Dzięki kompleksowej analizie, takiej jak projektowanie stron i problemy z nawigacją, błędy na stronie, złe linki, problem z powieleniem treści, szybkość witryny, kara Google, negatywne SEO, upychanie słów kluczowych i optymalizacja tekstu zakotwiczonego, możesz szukać rozwiązań, naprawiać je i poprawić ranking SEO.

SEO Site Checkup

SEO SiteCheckup to zestaw narzędzi analitycznych i monitorujących do kontroli witryny i korygowania potencjalnych błędów. Może przeprowadzać testy tytułu i opisu Meta, Robots.txt, mapy witryny, linków zwrotnych, kompresji HTML, szybkości ładowania witryn, użycia CDN, buforowania CSS, Nofollow, Noindex, danych strukturalnych i wielu innych funkcji w celu poprawy niedociągnięć technicznych.

Deep Crawl

Monitorowanie kondycji witryny, strukturyzacja witryny, odzyskiwanie z kar Google i poprawa doświadczenia użytkownika to tylko niektóre z możliwości tego narzędzia do kontroli witryny. Możesz wypróbować bezpłatny plan próbny i monitorować problemy techniczne, aby poprawić wydajność SEO.

Screaming Frog

Screaming Frog to jedno z najlepszych narzędzi do audytu SEO, które analizuje wyniki w czasie rzeczywistym. Możesz znaleźć uszkodzone linki, przeglądać roboty, generować mapy witryn XML, wizualizować architekta witryny, odkrywać zduplikowane treści i przeprowadzać jeszcze kilka innych testów.

Sitechecker Pro

Jeśli poszukujesz narzędzia do przeprowadzania audytu SEO na stronie, to właściwy wybór. Może znaleźć błędy w htagach, obrazkach, metadanych i opisach, wewnętrznych i zewnętrznych linkach, szybkości witryn, uszkodzonych linkach, problemach z indeksowaniem i zmianach w rankingach SERP


SEO narzędzia do audytów strony

Nie spuszczaj oczu z konkurentów, jeśli chcesz osiągnąć sukces. Jest to kluczowa sprawa dla skutecznego SEO. Przeanalizuj podejście konkurencju do słów kluczowych, sprawdź jak wygląda u nich optymalizacji treści, tworzenia linków zwrotnych, struktury witryny i szybkości ładowania. Dowiesz się, gdzie musisz się poprawić, to pozwoli Ci stworzyć plan, dzięki któremu pokonasz konkurencję. Spróbuj skorzystać z narzędzi SEO do analizy konkurencji które proponujemy.

SEOquake – wtyczka do Chrome

SEOQuake to rozszerzenie chrome które umożliwia przeprowadzania audytu SEO, sprawdzania linków zwrotnych i porównywania domen i URL dla różnych parametrów SEO. Dzięki temu bezpłatnemu dodatkowi do Chrome możesz rozpoznać, jak rosną statystyki konkurencji i co możesz zrobić, aby je pokonać.

SEMRUSH

SEMRush jest narzędziem SEO, które analizuję konkurencyjność strony i poprawia na niej ruch. Semrush to zestaw narzędzi do przeprowadzania procesu badania konkurencji, takiego jak analiza ruchu, przegląd domen, badania reklam, monitorowanie marki, luka słów kluczowych i wstecznych.

Similiarweb

Odkrycie słów kluczowych konkurencji jest ogromną umiejętnością SEO. Dzięki similiarweb możesz poznać strategie online swoich przeciwników. Odkryj nowe możliwości dzięki temu narzędziu, a także zaplanuj logiczne zmiażdżenie ich w wynikach wyszukiwania.


SEO narzędzia do audytów strony

UX znacząco wpływa na SEO. Wyszukiwarki stają się coraz mądrzejsze i nie chcą wysyłać użytkowników do witryny, która ma słabą nawigację, treści o niskiej jakości i problemy z czasem ładowania. Jeśli uda Ci się przyciągnąć uwagę designem, dobrze zbadanymi artykułami i stroną szybkiego ładowania, możesz zmniejszyć współczynnik odrzuceń, który poprawi Twoje SEO.

User Heat

UserHeat to darmowe narzędzie do śledzenia zachowania użytkowników. Możesz zrozumieć, w jaki sposób reagują na stronę i jej poszczególne elementy. Możesz wyeliminować te z nich które rozpraszają użytkowników, i uniemożliwiają im przeglądanie Twojej witryny.

Zostaw komentarz