Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • Strona internetowa w WordPress – ile kosztuje?
wordpress blog bryzen
Adam 21 marca, 2019 0 komentarzy

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: ile kosztuje zbudowanie witryny WordPress? Podczas gdy podstawowe oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, koszt strony zależy całkowicie od budżetu i celów.

W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: ile naprawdę kosztuje zbudowanie strony internetowej w WordPress? Dowiesz się, jak uniknąć nadmiernych wydatków i zminimalizować koszty przy tworzeniu strony internetowej.

Co jest potrzebne do stworzenia strony internetowej w WordPress?

system WordPress jest darmowy dla każdego do pobrania i użycia. Jest to oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, które daje Ci swobodę instalowania go na dowolnej stronie internetowej.

Więc jeśli WordPress jest darmowy, to skąd pochodzą koszty?

Koszt strony w WordPress można podzielić na następujące kategorie:

Projekt strony i jej wdrożenie
Hosting WordPress
Nazwa domeny
Wtyczki i rozszerzenia (aplikacje)Nie płacisz za system wordpress a jedynie za czas specjalisty który stronę zaprojektuje, zainstaluje na serwerze, skonfiguruje, zainstaluje wtyczki itd.


Aby stworzyć samodzielnie stronę internetową w WordPress, potrzebujesz jedynie hostingu do przechowywania plików. Każda strona internetowa wymaga hostingu. To jest twoja strona domowa w Internecie.

Istnieją różne plany hostingowe dla wszystkich rodzajów stron internetowych. Musisz wybrać taki, który odpowiada Twoim wymaganiom i pasuje do Twojego budżetu. Możesz wybrać zwykły standardowy serwer, a możesz zamówić zarządzany hosting WordPress na szybkim serwerze VPS. Zarządzany hosting WordPress jest dużo szybszy od tradycyjnego, ponadto nie musisz się martwić o aktualizacje, bezpieczeństwo i optymalizacje strony internetowej to wszystko zawarte jest w tej usłudze.

Następnie będziesz potrzebować domeny internetowej. Będzie to adres Twojej strony internetowej w internecie i to właśnie użytkownicy wpisują w przeglądarce, aby dotrzeć do Twojej strony www (na przykład bryzen.pl lub google.com).

W WordPressie dostępnych jest mnóstwo darmowych szablonów stron internetowych. Istnieje także ponad 54 000 darmowych wtyczek do WordPressa. Są to aplikacje i rozszerzenia dla twojej strony internetowej. Wtyczki dodają funkcje takie jak formularz kontaktowy, galeria itp. Jednak szablony i wtyczki w wersji darmowej zazwyczaj mają ograniczone możliwości, dlatego warto pomyśleć o płatnych wersjach.

Możesz więc zbudować stronę internetową z jedynie kosztem hostingu i domeny, samodzielnie zainstalować i skonfigurować WordPress na serwerze. To najtańsza dostępna dla każdego użytkownika opcja.

Oszacowanie rzeczywistych kosztów stworzenia strony internetowej w WordPress.

Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby. Prosta strona wizytówka dla twojej firmy kosztuje około 500 zł, bardziej rozbudowana, może kosztować 1000, 2000 a nawet i 10000 zł.

Ważne jest aby określić Twoje potrzeby, to będzie miało bezpośredni wpływ na koszt jej stworzenia.

Prosta strona internetowa

Strona, która kosztuje około 500 zł to strona główna oraz 2-3 podstrony, instalacja strony na serwerze hostingowym, konfiguracja CMS oraz wprowadzenie tekstów i ułożenie grafiki, twojego logo, zdjęć itp. Często jeżeli prowadzisz niewielką jedoosobową nie potrzeba wydawać majątku na zbudowanie strony internetowej.

Strona internetowa cena za stworzenie indywidualnego projektu.

Jeżeli masz większe wymagania i potrzebujesz indywidualnego projektu koszt stworzenia strony wynosić będzie pomiędzy 1000 a 2000 zł, w tej cenie otrzymasz projekt graficzny oraz szablon graficzny premium oraz zestaw pełnych wersji wtyczek.

Sklep internetowy Woocommerce

Dodatkowe możliwości takie jak sklep internetowy w Woocommerce, wraz z bramkami płatności to również większy koszt stworzenia strony. Sklep w WordPress to wydatek około 2000 zł.

Koszt serwera i domeny

Hosting – zwykły serwer czy zarządzany hosting wordpress

Hosting zwykły to wydatek rzędu 200 zł rocznie, a rejestracja domeny około 70 zł rocznie. Ten wybór wystarczy w przypadku niewielkich stron internetowych dla małych firm.
Zarządzany hosting WordPress to koszt około 2400 zł rocznie, jednak w zamian za to otrzymujesz dużo korzyści.

Podsumowanie

Zaletą Wordpress jest możliwość jego rozbudowy wraz z rozwojem firmy i pojawiającymi się nowymi potrzebami. Możesz zacząć od stworzenia prostej i niedrogiej strony, którą będziesz stale aktualizować i dodawać do niej nowe funkcje w przyszłości.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących kosztów stworzenia strony internetowej skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci szczegółowych informacji.

Zostaw komentarz