Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • Techno – Motyw do WordPress
motyw TECHNO z templatemonster - KingComposer
Adam 22 marca, 2020 0 komentarzy

Szablon o którym dziś kilka słów recenzji pochodzi z templatemonster.com Spodobał mi się od strony wizualnej, i postanowiłem go przetestować.
Techno WordPress Theme to elastyczny i rozbudowany motyw dedykowany do wszelkiego rodzaju agencji internetowych. Motyw świetnie prezentuje się na tabletach i urządzeniach mobilnych dzięki responsywnemu projektowi i grafice zbudowanej na siatce.

Page builder KingComposer

Motyw wyposażony został w KingComposer page builder, który właściwie spodobał mi się od razu. Jest łatwy w obsłudze i przejrzysty. King Composer daje duże możliwości tworzenia stron, takich jak chcesz, ponadto to jeden z najszybszych kreatorów stron. Edytor teoretycznie posiada wersję płatną i darmową. Jednak to nie jest dla mnie do końca zrozumiałe. Po tygodniu używania poprosił mnie o wpisanie numeru licencji, której oczywiście nie posiadałem i tu zaczęły się małe schody. Komunikat informował mnie, że zakończył się okres próbny. Ponieważ wiedziałem, że są dwie wersje darmowa oraz premium – płatna, nie za bardzo wiedziałem o co chodzi. Myślałem i tak już wcześniej, że skorzystam z premium więc zacząłem szukać strony twórców tego page buildera. Niestety, po wejściu na stronę przy każdej próbie kupna wyskakiwał błąd wordpressa, ponieważ nie znalazłem możliwości zakupu, po prostu wszedłem do bazy danych MySQL i tam odnalazłem pozycję w której są zapisywane dane wtyczki i usuwając je wróciłem do wersji demo… Niestety teraz też gdy piszę ten tekst próbowałem jeszcze raz sprawdzić i już w ogóle nie ładuje się strona. Parse error: syntax error, unexpected ‘=’ in /home2/king/kingcomposer/wp-content/themes/king/kc_store.php on line 661Autorzy KingComposera oferują również inne motywy i wtyczki na ThemeForest, być może tam jest możliwość zakupu, jednak na razie nie miałem jeszcze czasu poszukać. To dość denerwujący błąd, i gdybym nie potrafił sobie z nim poradzić, a tak może być jeśli motyw kupi początkujący użytkownik, byłbym dość niezadowolony. Nie kontaktowałem się w tej sprawie z supportem templatemonster, a ponieważ jest on dość sprawny i pomocny, wierzę że by pomogli w tej kwestii i w razie potrzeby, zwrócili kasę lub wymienili szablon na inny. Ja jednak postanowiłem, że tego nie zrobię. Temat KingComposera zostawiłem na później. Gdyby nie kwestia tego błędu, to samą wtyczkę oceniam bardzo dobrze, pracowało mi się z jej pomocą szybko i sprawnie.

Problem z pagebuilder KingComposer.

Redux framework


Framework może być osadzony w motywie ale może być również użyty jako sama wtyczka. Znajduje się w repozytorium wtyczek WordPress, co oznacza, że zespół WordPress udzielił mu błogosławieństwa. Oznacza to również, że jeśli używasz go w ten sposób, nie musisz aktualizować motywu ani wtyczki, ilekroć Redux ma aktualizację. Mniej pracy przy utrzymywaniu kodu strony jest zwykle dobrą rzeczą. Redux to potężny, łatwy w użyciu iw pełni obsługiwany framework opcji dla projektów WordPress, o wielu możliwościach, i dobrze napisanym kodzie.

Pozostałe możliwości


Szablon jest przygotowany do pozycjonowania tzw. SEO friendly, fajnie prezentuje się również na urządzeniach mobilnych. Współpracuje z Mailchimp, WPML translator, i korzysta z Contact Form 7 do obsługi formularz. Pomimo wspomnianych wcześniej kłopotów naprawdę dobrze mi się z nim pracowało i jestem zadowolony z możliwości, które oferuje.

Plusy i Minusy


+ Szybki
+ Łatwy w obsłudze
+ Zawiera dużo stron demo, które mogą ułatwiać pracę
+ Sam w sobie jest ładny pod względem graficznym i ma duże możliwości modyfikacji strony


– Problemy z licencją do KingComposer
– Dość drogi – kosztuje 80$
– Dokumentacja, wg. mnie 🙂 nie lubię dokumentacji video, a tylko taką znalazłem.

Mimo wszystko, ja osobiście polecam motyw Theme, jeżeli tylko masz na tyle wiedzy aby sobie poradzić z przedstawionymi problemami.

AKTUALIZACJA

Na dzień 30.03 problemy z zakupem licencji do KingComposer są już rozwiązane 🙂 Udało mi się zakupić licencję.

Zostaw komentarz