Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • WordPress – dlaczego warto go wybrać?
wordpress blog bryzen
Adam 30 stycznia, 2019 0 komentarzy

W 2018 roku WordPress obchodził swoje 15 urodziny. Biorąc pod uwagę ponad 65 milionów stron internetowych i blogów tworzonych na WordPress, nie dziwi to, że marketerzy i programiści polecają go swoim klientom.

Wiadomo, że platforma WordPress ma niezliczone zalety: jest bezpłatna, ma za sobą zaangażowaną społeczność, a programiści szybko rozszerzają swój wybór motywów, układów i wtyczek. W ten sposób mogą go dostosować do wszelkich potrzeb lub celów witryny. Podczas gdy większość wtyczek do WordPressa jest wykorzystywana jako platformy blogowe, może pasować do każdej organizacji, firmy czy sklepu e-commerce.

Niezwykła popularność

WordPress jest platformą, służącą do budowy blogów i stron internetowych. Wyróżnia się unikalnym, dostosowanym interfejsem klienta. WordPress jest wykorzystywany przez dziesiątki milionów stron internetowych na całym świecie. Działa na nim wielu potężnych producentów.

Każda strona internetowa, bez względu na to, czy jest mała, czy duża, wymaga dobrego systemu zarządzania treścią. Projektując stronę internetową, potrzebujemy najlepszego dostępnego systemu. Istnieją różne platformy, jednak WordPress wciąż zalicza się do najlepszych.

Duże doświadczenie

WordPress powstał w 2003 roku, kiedy jeszcze blogowanie i CMS nie było modne. Choć początkowo miał być narzędziem dla blogerów, szybko stał się pierwszą platformą dla wszystkich, od właścicieli firm do programistów. Każdego dnia powstaje koło 500 nowych stron internetowych na WordPress. Dlatego możesz mu zaufać. Nie musisz się martwić, że zniknie z dnia na dzień.

Open Source CMS

Zakładając strona lub bloga na WordPress, Twoja strona jest bezpieczna. W razie potrzeby możemy też łatwo pobrać i zmienić kod WordPress. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zmiany zostaną zaakceptowane przez zespół WordPress. Może być konieczna aktualizacja do nowej wersji na wypadek, gdyby zmiany zostały zatwierdzone. Obecnie istnieje mnóstwo darmowych wtyczek i motywów.

Przyjazny dla wyszukiwarek

Niemal każdy właściciel strony lub bloga marzy o wyższej pozycji w wyszukiwarkach. WordPress może być przyjazny dla SEO, ponieważ można pobrać wtyczki. W ten sposób zwiększamy funkcjonalność i optymalizację strony.

Korzystając z WordPress, nasza strona staje się bardzo atrakcyjna dla wyszukiwarek. Głównym powodem jest to, że platforma jest napisana przy użyciu prostych kodów i według wysokich standardów. W ten sposób pozwala tworzyć znaczniki semantyczne.

Reagujący i wysoce logiczny projekt sprawia, że wyszukiwarki w pewnej mierze preferują strony budowane na WordPress. Platforma udostępnia każdą stronę i uwzględnia słowa kluczowe i meta tagi. Dlatego pozwala na bardziej precyzyjną optymalizację wyszukiwania.

Łatwe dostosowanie strony

Bez problemu znajdziemy unikalny motyw. Dzięki temu nasza strona będzie wyjątkowa. Co więcej, wokół WordPress powstała wciąż rosnąca społeczność deweloperów. Łatwo dostosujemy swoją stronę. Nie będzie to drogie. Jeśli mamy odpowiednie umiejętności techniczne, sami możemy zmodyfikować stronę.

Wsparcie techniczne

Istnieje wiele miejsc, w których możemy poprosić o pomoc. Możemy korzystać z forum lub grup na Facebooku. Istnieje wiele blogów i stron internetowych skupionych na WordPress.

Wtyczki i motywy

WordPress oferuje szeroką gamę bezpłatnych i płatnych wtyczek. Zwiększają funkcjonalność strony. Powinniśmy sprawdzić opinie i aktualizacje. Jeśli minął rok od ostatniej aktualizacji, wybierzmy coś innego. Warto zainwestować w motyw premium, który będzie unikalny. Jeśli zależy nam na komforcie, poszukajmy profesjonalnych i płatnych wtyczek.

Prosty host

WordPress można łatwo skonfigurować na prawie każdym hostingu. Większość planów hostingowych oferuje instalację, dzięki jednemu kliknięciu. Możemy też skorzystać ze wstępnej instalacji. Oznacza to, że klienci mają pełną swobodę w wyborze hostingu. Możemy łatwo znaleźć najtańszego lub najszybszego dostawcę usług hostingowych.

Zostaw komentarz