Rokietnica, Francuska 4/1 +48790575515 adam@bryzen.pl

Nasz Blog

  • Home
  • WordPress 5.4 – czy już zrobiłeś aktualizację?
Wordpress 5.4 nowa aktualizacja już dostępna
Adam 1 kwietnia, 2020 0 komentarzy

WordPress 5.4 to najnowsza wersja systemu wzbogacona o kilka nowości. Pamiętaj o tym aby zaktualizować wersję WordPress na twojej stronie internetowej. Przed aktualizacją warto zrobić kopię zapasową strony, aby nie spotkała nas żadna przykra niespodzianka.

Aktualizacje systemu CMS WordPress oraz wtyczek i motywów to istotny element, o którym musisz pamiętać, jeżeli samodzielnie zajmujesz się swoją stroną. Dlaczego? Często aktualizacja zawiera łatki do wykrytych dziur w zabezpieczeniach, i zapobiega włamaniu na stronę. Wielu z moich klientów, posiadaczy niewielkich firm zadawało pytanie po co ktoś miałby włamywać się na ich stronę. Odpowiedź jest prosta, choćby po to żeby wysyłać poprzez stronę SPAM z ofertami środków na potencję albo maili z próbą wyłudzenia od kogoś pieniędzy.

Say hello to more and better.

Czyli przywitaj nowe lepsze możliwości WordPress 5.4. Aktualizacja dodaje nowe możliwości do edytora Gutenberg, lepszą organizację bloków i przyśpiesza działanie strony. Nowe ulepszone bloki zawierają teraz również możliwość dodawania własnych buttonów oraz ikonek do integracji strony z mediami społecznościowymi. Nowe bloki w WordPress 5.4 to także nowe możliwości użycia kolorów, dodawania gradientów i usprawniony proces osadzania multimediów. Do osadzonych obrazów można teraz przypisać link np. do pobrania broszury w formie PDF.

Ulepszony interfejs użytkownika, przejrzysta nawigacja oraz łatwiejsza obsługa zakładek.

Poprawiona nawigacja w blokach wg. programistów WordPress 5.4 uproszczą proces dodawania treści do strony internetowej. Edytor wg. testów ładuje się szybiej o 14%, a prędkość pisania wzrasta o 51%. Zlikwidowane zostały również automatycznie wyskakujące, denerwujące wskazówki. Jednak jeżeli chcesz z nich skorzystać możesz samemu wybrać tą opcję. W nowej wersji zadbano też o to aby było dla Ciebie jasne czy jesteś w trybie edycji czy też w trybie nawigacji. Wszystkie nowe funkcje WordPress wymagają oczywiście abyś miał zainstalowaną wtyczkę Gutenberg.

Prywatność

To ważny obszar dla społeczności WordPress, w nowej wersji zadbano o to aby rozwiązać problemy z nim związane. W prosty sposób możesz teraz odpowiedzieć zainteresowanym jak obchodzisz się z danymi użytkowników Twojej witryny. Teraz eksport danych osobowych obejmuje informacje o sesji użytkowników i dane o lokalizacji użytkowników z widżetu wydarzeń społeczności wraz ze spisem treści. Zobaczysz postępy w przetwarzaniu żądań eksportu i usuwania za pomocą narzędzi do ochrony prywatności. Ponadto niewielkie udoskonalenia w całym tekście nadają narzędziom do prywatności nieco czystszy wygląd. Twoje oczy będą ci wdzięczne!

W nowej wersji zawartych zostało również kilka usprawnień dla developerów WordPress.

WordPress 5.4 O wszystkim można przeczytać na tej stronie.

Zachęcamy do aktualizacji!

Zostaw komentarz